Konkursy | Wywiady

Adam Faber zdradza czy fery mają Bookstagramy?! + KONKURS

26 czerwca 2017

Czy w Jaarze jest zasięg? Dlaczego Kate nie zostanie Bookstagramerką? Co Adam Faber szuka na IG? Sprawdźcie.

Pojechałam do Poznania na zaproszenie Czwartej Strony i do razu wiedziałam, o co zapytam pisarza. Adam Faber, autor „Kronik Jaaru. Księgi lustra” zdradził kilka ciekawych sekretów. Opowiadał o magicznej okładce i chwalił zdjęcia blogerek. To był zaszczyt spotkać takiego pisarza. Razem z Ewą (Cat Vloguje) wróciłyśmy wczoraj, późnym wieczorem, ale już teraz mamy dla Was wywiad. Przy okazji mogę zdradzić, że z Cat szykujemy coś niezwykłego. Będziecie zaskoczeni.

Uwaga, uwaga!  Mamy dla Was ekstra konkurs, gdzie do wygrania jest egzemplarz „Kronik Jaaru” z autografem. W komentarzu zdradźcie nam trzy cechy idealnej czarownicy. Na odpowiedzi czekamy do niedzieli, 2 lipca. Adam wybierze zwycięzcę, więc bądźcie kreatywni.

Do następnego!

Wyniki konkursu! Adam wyłonił zwycięzce!

Ilu ludzi, tyle opinii co do idealnej czarownicy, a ponieważ w rzeczywistości istnieje cała masa wiedźm, każdy może mieć rację! Przeczytałem wszystkie komentarze, a wybrałem ten, który oddaje obraz takiej czarownicy, jaką często mam na myśli, pisząc o Jaarze, dlatego tym razem wygrywa Marta Kor z OkiemMK.com ! Gratuluję! A pozostałych zapraszam do brania udziału w innych konkursach, związanych z „Księgą Luster”, których w sieci nie brakuje, oraz oczywiście do czytania książki.

xxx

Kinia

Zaczęło się od nudy, nostalgii, która wkradła się do mojego życia. Nadszedł wrzesień, zimne wieczory. Liście zabarwiły jesienne kolory, a ja wracając z cudownego weekendu, siedząc z ogromnym bukietem ogrodowych kwiatów na peronie, czytałam książkę. Teraz jestem szefem @kiniabook i Matką Przełożoną „Bookstagram to Pasja”.
 • Agaa W

  Według mnie czarownica powinna być odważna, opiekuńcza oraz pomysłowa 😉

 • Pages of reader

  Moim zdaniem idealna czarownica powinna być:
  – POMOCNA, gdyż na pewno wiele osób będzie jej potrzebowało w różnych sytuacjach
  – ODWAŻNA, gdyż nie wiadomo z czym lub kim będzie musiała się zmierzyć w swoim czarodziejskim życiu
  – PRZYJACIELSKA, gdyż kto by nie chciał mieć przyjaciółki-czarownicy? Szalone magiczne imprezy, kreatywne wypady do miasta, czego dusza zapragnie!
  Pozdrawiam Dziewczyny i pana Adama
  Magda <3

 • Sylwia Wytrwał

  Idealna czarownica powinna być cierpliwa, by nie poddawać się po popełnionych błędach i wciąż próbować od nowa, czy to w związku z nauką nowych zaklęć, czy też po każdej życiowej porażce. Powinna być mądra, by umieć odróżnić dobro od zła i wiedzieć, jak postępować słusznie, czym się kierować, bo łatwo zatracić się, kiedy pokusa potęgi zahacza już o niemoralność. Ostatnią cechą idealnej czarownicy jest odwaga, by w razie potrzeby nie bała się stanąć po właściwej stronie, by nie bała się eksperymentować i odkrywać nowego.

 • lilly

  Idealna czarownica powinna : umieć uwodzić facetów (to też czary 😹) ,a tak na serio być : inteligentna (by znaleźć rozwiązanie z każdej sytuacji) ,uparta ,bo wbrew pozorom nie musi być dobra w czarach (nawet jeśli dobrze jej one nie wychodzą i wszystko jest pod górkę ona zawsze będzie dążyc dalej i próbować) ,a czarować z pasją (z własnej woli ,bo bez tego daleko nie zajdzie). 😸

 • Weronika Bar

  Idealna czarownica… To ciężki orzech do zgryzienia, w końcu, jak wiemy ideały nie istnieją 🙂 Ale kiedy przychodzi co do czego i zaczynam się zastanawiać jaka bym była, gdybym miała być idealną czarownicą, to dochodzę do wniosku, że na pewno czarująca! Heh, taki żarcik. A tak na serio to czarująca – potrafiąca bez użycia magii owinąć sobie kogoś wokół palca, pomysłowa – aby umieć w pożyteczny sposób wykorzystać nabytą wiedzę z zakresu magii, a na pewno odważna, aby sprostać każdemu, nawet niemożliwemu wyzwaniu. 🙂

 • silwana

  Na pewno będzie to spryt, mądrość i odwaga. Taką idealna czarownicą jest dla mnie Hermiona. 🙂

 • Natalia Jesionowska (natinka.a

  Świetny wywiad! Świetny facet! Buziaki dla Was 💖
  IDEALNA CZAROWNICA:

  Tajemnicza bo opanowuje świat przez przenikającą bezosobową siłę.

  Przebiegła bo potrafi manipulować ludźmi za pomocą sił wyższych i niewytłumaczalnych dla przeciętnego człowieka.

  Bezwzględna bo wykorzystuje słabości i bezradność człowieka do osiągnięcia własnych cel. 😻

 • Laura Zbylut

  3 cechy idealnej czarownicy to odwaga, lojalność wobec przyjaciół i mądrość. Te cechy w sumie dają nam idealną czarownicę 🙂 czarownica musi być odwżna aby mogła pokonać zło, lojalna aby przyjaciele mogli na nią liczyć i mąda bo głupia czarownica długo nie pożyje, musi wiedzieć jak używać magii 🙂

 • KsiążkoholikSięTłumaczy

  Uważam, że każda istota obdarzona magiczną mocą, a zwłaszcza czarownica powinna być bogobojna.Zaskoczony?Wiem jak cudacznie to brzmi .Pewnie myślisz ,że taka cecha jak pobożność nie ima się praktykującej magię czarownicy. Nawet nie wiesz w jak olbrzymim błędzie jesteś. Teraz czas na wyjaśnienia. Wyobraź sobie ,że władasz mocą o jakiej żaden śmiertelnik nigdy nie śnił.Świat staję przed Tobą otworem. Co w takim wypadku hamuję Cię przed przejęciem władzy nad światem? Bogobojność ,oczywiście.Nie ważne w jakiego boga wierzysz ,jakiego wyznania jesteś ,liczy się to ,że dzięki pobożności nigdy nie uznasz się za najważniejszą ,a zarazem najpotężniejszą istotę we wszechświecie , ponieważ nader wszystko będziesz cenić swojego Stwórcę.Co za tym idzie, nigdy nie zapragniesz przejąć władzy nad światem …słowem nie staniesz się narcyzem, o nieposkromionym apetycie. To jest właśnie cecha idealnej czarownicy.Wiara w swoje magiczne zdolności jest kluczem do zyskania pewności siebie. Idealna czarownica powinna jednak mieć na uwadze to ,że gdzieś tam w świecie jest bóstwo potężniejsze od niej.Oto przesłanie do Was młode czarownice :nie popadajcie w samozachwyt.:)

 • Joanna Hilińska

  Trzy cechy idealnej czarownicy:
  1. Nigdy nie zdradzaj, kim naprawdę jesteś. Zawsze znajdą się osoby chcące skorzystać z twoich mocy.
  2. Zawsze używaj zaklęć w dobrej sprawie i tylko w ostateczności. Nadużywanie mocy może skończyć się wyładowaniami psychicznymi.
  3. Działaj, ale Nie próbuj ratować świata na siłę, bo są sprawy na które i tak nie masz wpływu.
  Czyli podsumowując : sprytny kamuflaż, umiejętne użycie czarów, działanie z rozwagą.
  🤔

 • idealna czarownica?
  1. Powinna wyznawać zasadę równowagi nie tylko w życiu, ale i świecie. Pamiętać, że nie można pokonać całego zła, ale i nie należy żyć bezczynnie i na nie pozwalać, że dobro bez zła nie istnieje oraz to, że każdy człowiek ma i jasną i ciemną stronę.
  2. Powinna mieć w sobie pokorę – pamiętać, że nic nie jest stałe, a świat został skonstruowany w tej sposób by nikt nie był najpotężniejszy.
  3. Powinna być dumna ze swoich korzeni – tego kim jest. Nie bać się do tego przyznać i korzystać z dobrodziejstw mocy oraz innych umiejętności, które towarzyszą czarom, czyli nie tylko zaklęcia, ale i np. leczenie ziołami, runy itp.

 • Sylwia Waligóra

  Idealna czarownica powinna być piękna, bo patrzenie na stare pruchno z wielkim kotłem ani przyjemnym nie jest, ani sympatyków czarów nie zjedna. Poza tym to nie musi być porcelanowe, jednoznaczne i rzucające się w oczy piękno – większą moc posiada subtelne acz ukryte, nieoczywiste.
  Wrażliwość wskazałabym jako kolejny walor świetnej czarownicy i nie chodzi mi bynajmniej o wrażliwość sensoryczną, choć z drugiej strony wychwycenie zapachu starego potu może uratować życie, albo uchronić się przed wpuszczeniem do łóżka brudasa. Wrażliwość na nastroje, emocje i ludzkie uczucia – to „oddemonizowałoby” obraz czarownicy.
  Ostatnia cecha, którą chciałabym znaleźć w idealnej jędzy – przepraszam – czarownicy to wysokie poziom kwalifikacji zawodowych. Raczej powinnam napisać umiejętności, ale poprzednie określenie mogłaby wpisać w CV. Dlaczego to ważne? Cóż… bycie jedynie piękną i wrażliwą nie wystarczy do sporządzenia odpowiedniego zajzajeru tzn eliksiru na wieczną miłość, długie życie, czy gwarantowany sukces – może jedynie byłoby wystarczające do sprowadzania mężczyzn do szalonej miłości lub na skraj rozpaczy.
  Słowem idealna czarownica to piękna, empatyczna i wszechstronnie uzdolniona kobieta – a taką możemy spotkać choćby w swoim lustrze (ja swoje wyrzuciłam, więc… )!
  Pozdrawiam 😊

 • Kraina Scarlett

  Idealna czarownica powinna być…

  CZUJNA. By wiedzieć, kto jest jej przyjacielem, kto wrogiem, komu może ufać, a komu niekoniecznie. By mogła się spodziewać skąd nadejdzie cios i odpowiednio zareagować.

  AMBITNA. Aby móc doskonalić swoje techniki i być otwartą na naukę kolejnych, przydatnych umiejętności.

  KOKIETUJĄCA. A co! By zmieszać zmysły przeciwników. By zbałamucić mężczyzn, ale też kobiety. I osłabić ich czujność i ambicję 😉

 • Rafał

  Ambitna,pracowita i profesjonalna.

 • Andrzej Raboj

  1 Musi być kobietą
  2 Lubi swoją miotłę
  3 Ma charyzmatyczny śmiech

 • Sabina FK

  Idealna Czarownica to nowoczesna kobieta,wszystko widzi wszystko wie i nie ujawnia się,trudno zidentyfikować ją w tłumie.Wykonuje wszystkie prace z precyzją i wdziękiem,jeździ na skuterze rezygnując z miotły.Uwodzi i oczarowuje mężczyzn wiedzą i wdziękiem .Po za tym ma swoje małe laboratorium ,gdzie odbywa swój staż i wkrótce będzie mogła wykonywać swój zawód legalnie 😀

 • O jejku dziękuje pięknie <3