Konkursy | Recenzje

Światło, które utraciliśmy – KONKURS

11 lipca 2017

Cześć Bookstagramowicze!

Dzisiaj przychodzimy z opinią na temat nowości Wydawnictwa Otwartego i konkursem. Jest z nami coraz więcej osób i chcemy wam za to podziękować. Dodatkowo nareszcie mogę zdradzić, że do naszego szalonego teamu ambasadorek dołączyły Marta (@luellexx) i Ewa (Cat Vloguje).  Mam nadzieję, że miło je przyjmiecie 🙂

Marta (Bibliofil)

Książka Jill Santopolo to powieść wyjątkowa, nie tylko za względu na samą fabułę, ale także sposób, w jaki została opowiedziana. Historia Lucy i Gabe’a intryguje już od pierwszych stron, a to, w jaki sposób autorka powiązała ich losy z atakami z 11 września ’01, nadaje książce niesamowitego klimatu. Od początku przeczuwałam, jak to wszystko się skończy, ale to jedynie wzmagało moją ciekawość. Miłość głównych bohaterów przeżywałam razem z nimi: ich wybory, wzloty i upadki, rozstania i powroty. >>Światło, które utraciliśmy<< to cudowna książka, której niełatwo zapomnieć.

 

Marta (luellexx)

>>Światło, które utraciliśmy<<, to książka, z którą przez długi czas nie mogłam znaleźć nici porozumienia. To historia, w którą nie mogłam się zaangażować. Do czasu. Jill Santopolo stworzyła opowieść, do której podeszłam niezwykle osobiście, dlatego podczas czytania czułam prawie że fizyczny ból. I mimo że nie potrafiłam polubić bohaterów, mimo że nie potrafiłam im współczuć, w pewnym stopniu ich rozumiałam. Nie byłam zaskoczona zakończeniem, byłam nim wręcz rozczarowana, nie odebrało mi to jednak łez, które pojawiają się w tak wielu czytelnikach. Nie jest to powieść idealna. Nie jest nawet do ideału zbliżona. Sposób opowiedzenia historii, przepiękny styl i myśli, które chciałabym zapamiętać, zagwarantowały mi niezwykle refleksyjny wieczór. Szkoda, że tylko jeden.

 

Teraz czas na konkurs! Zadanie: Wymień sposób na udane życie – w komentarzu.

Zabawa trwa do 17 lipca. Powodzenia!

Wyniki pojawiły się na naszym FB, ale z racji, że wiele osób przegapiłob infomujemy także tutaj. Uwaga! Uwaga!

Wygrywa Gabrysia Lejczak 🙂

xxx, Kinia

Zaczęło się od nudy, nostalgii, która wkradła się do mojego życia. Nadszedł wrzesień, zimne wieczory. Liście zabarwiły jesienne kolory, a ja wracając z cudownego weekendu, siedząc z ogromnym bukietem ogrodowych kwiatów na peronie, czytałam książkę. Teraz jestem szefem @kiniabook i Matką Przełożoną „Bookstagram to Pasja”.
 • Cześć! Widzę zadanie, ale nie widzę „jak” ;D Komentarz, zdjęcie, film? 😀
  Pozdrawiam!

  • Kinga Maszota

   Oczywiście komentarz! ❤

   • A może być film wrzucony w komentarz? xD Przepraszam za upierdliwość. ❤

 • Marta Karnacewicz

  Najważniejsze żeby byc szczęśliwym to bliscy , kochajacy ludzie i zdrowie 😊

 • Oliwia Pustuła

  Udane życie to znaleźć miłość, prawdziwa przyjaźń a także spokój ducha i oczywiście mieć własną biblioteczkę pełna ulubionych książek aby czasami uciec od szarej rzeczywistości która nawet i największego optymistę czasem dopada 💖🌼📖📒

 • Sylwia Waligóra

  Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to życie w zgodzie z samym sobą – bez ulegania niezdrowej, toksycznej presji ze strony innych.

 • Paulina Gudajczyk

  Sposobem na udane życie jest wielka, prawdziwa i odwzajemniona miłość. Albo zgodnie z tym co napisał William Shakespeare – jeszcze lepsza niż odwzajemniona miłość jest taka, którą nam ofiarowano, mimo, że wcale o nią nie zabiegaliśmy. ❤️

 • Julia Senator

  Moje sposoby to: ◇Nieperfekcyjność! Dlaczego? Bo właśnie po błędach, pomyłkach dzieje się ci fantastycznego! Gdybyś nie zgubił portfela, nie spotkałbyś przyszłej żony pracującej w rzeczach znalezionych! Gdybyś nie dostał 1 ze sprawdzianu nie dowiedziałbyś się że nauczycielom na tobie zależy i, że w klasie są życzliwe osoby. ◇ Chęć poznawania nowego! Kto wie co się stanie, gdy zamiast pojechać tym samym autobusem co codzień pojedziesz metrem? Może poznasz kogoś nowego? Może będzie to wyprawa życia podczas której coś znajdziesz? Niekoniecznie rzecz. Próbując czegoś nowego możemy odkryć coś starego i potrzebnego! Dzięki temu nazw życie nabiera barw i jest ciekawsze! ◇ Znalezienie owarzysza życia! Może to być bliski przyjaciel, ktoś z rodziny lub druga połówka! Chodzi o to by zawsze przy tobie był. Gdy świat wali ci się na głowę, by choć próbował go podtrzymać. Kogoś komu będziesz mógł się wyżalić i razem z którym w nocy o północy będziesz mógł krzyczeć na środku podwórka rozładowując emocje. ◇ Znalezienie sobie celu/hobby/zainteresowania. O wiele łatwiej się żyje… gdy ma się dla czegoś żyć! Może to muzyka? Sztuka? Taniec? Znajdź swój cel! ◇ Książki! To w nich zapisane są wszelkie pożyteczne treści! To one wzruszają i rozbawiają! Są dla wszystkich grup wiekowych, więc nigdy z nich nie wyrośniesz!

 • Natalia Jesionowska (natinka.a

  Sposób na udane życie? Przede wszystkim trzeba umieć stawiać czoła wszelkim przeciwnością „Ja nie dam rady?” Nie zniechęcać się po porażce „Nie wyszło? Trudno! Nie tym razem to innym”.
  Mieć cel do którego będziemy dążyć i będzie sprawiało nam to radość.
  Przejmowanie się opinią ludzi? „PFF… na co to komu? Nikt za nas życia nie przeżyje.”
  Nie warto wstydzić się popełnianych błędów bo to właśnie one pokazują nam co możemy zrobić lepiej, gdzie musimy postępować inaczej „Jesteśmy tylko ludźmi, błędy to normalne w prawdziwym życiu”. Cieszyć się małymi rzeczami One zazwyczaj dają największą radość w życiu!

  A najważniejszą zasadą bez której myślę że nie da się przeżyć udanego życia jest : „KOCHAĆ I BYĆ KOCHANYM”. Rodzina? Powinna być na pierwszym miejscu, bo to ona nas wychowała i przeżyliśmy z nią swoje pierwsze młode lata.
  Prawdziwa przyjaźń również jest potrzebna, bo kto wysłucha naszego marudzenia, lamentu czy doradzi w sprawie nowej sukienki, nikt inny jak właśnie przyjaciel.
  Jednak miłość naszego życia też jest nieodłącznym elementem. Ważne jest trafić na osobę która jest nam pisana. Która w zimne wieczory otuli nas kocykiem, zrobi herbatkę i po prostu będzie przy nas. A w upalne lato będzie chłodzić czym popadnie 😀 Bo jednak zawsze jest nam lepiej kiedy mamy przy sobie drugą połówkę <3

  ALE ALE…
  Sposobem na udane życie jest także stos książek które zabierają nas do innego wymiaru.
  Pozdrawiam cieplutkoo! <3

 • Laura Zbylut

  Udane życie? Moja odpowiedź to książki! Czytanie świetnych lektur ma zbawienny wpływ na wiele czynników zewnętrznego świata, np. książki redukują stres, rozwijają umysł, czytałam nawet ostatnio artykuł o tym, że książkoholicy są zwykle uprzejmi i mili w stosunku do innych 😊 książki to lekarstwo na wszystko 😉

 • Wiktoria Bac

  Hmm… mając 14 lat ciężko jest myśleć o tym co będzie. Jednak odpowiadając na pytanie zrobie to w sposób w jaki ja postrzegam świat, a więc małymi kroczkami żeby mieć udane życie trzeba dobrze rozpocząć dzień, a przede wszystkim trzeba się wyspać, a następnie sięgnąć po książkę bo bez niej dzień byłby nudny! Skoro dzień mamy już za sobą to wrócimy do pytania, perspektywa udanego życia wiąże się z przyszłością, a jak wcześniej wspomniałam mając 14 lat często nie myślimy o tym co będzie, s jeśli już to marzy nam się duży dom, pieniądze i nie kiedy rodzina, ale ja uważam, że udane życie jest wtedy kiedy czujemy się spełnieni i nie boimy się marzyć!

 • Marta Dobrzyńska

  Sposób na udane życie, to żyć zgodnie z zasadą „wszystkim nie dogodzisz” – należy robić to, na co mamy ochotę i to co uważamy za słuszne, nawet jeżeli inni myślą inaczej, pod warunkiem, że nie nikogo nie krzywdzimy. To jest nasze życie, nikt nie przeżyje go za nas. Należy walczyć o te dobre życie, żeby na starość uśmiechać się do swoich wspomnień zamiast ronić łzy 😉

 • Gabrysia Lejczak

  Dla mnie sposób na udane życie wiąże się z byciem uczciwą wobec siebie i innych. Niesiene pomocy ludziom i stworzeniom i nie oczekiwać nic w zamian. Jedynie usłyszeć proste „dziękuję” czy pomerdanie ogonem. 🙂 Tym sposobem jest również radość z drobnych rzeczy i docenienie tego co mamy i bliskich wokół. Udane życie to takie kiedy pod koniec każdego dnia z radością oczekujemy następnego.

 • Paulina Czajka

  Udane życie to szczęśliwe życie. Bez przejmowania się drobiazgami, bez patrzenia na nadchodzące chwilę ze strachem. Ten moment kiedy wiemy, że zrobiliśmy wszystko co możemy, by nieść z życia tylko radość. Wydaje mi się, że nasze życie jest udane w momencie, kiedy wiemy, że dobrze wykorzystaliśmy nasz czas na ziemi i moglibyśmy by odejść z niej nawet kolejnego dnia, bo mamy pewność, że zrobiliśmy już wszystko co chcieliśmy.

 • Oblicza Rozy

  Moja recepta na udane życie jest taka, aby doceniać to, co daje nam los. Nie narzekać, nie żądać „więcej i więcej”, bo może wokół już zagościło szczęście, tylko my jacyś ślepi jesteśmy?
  Moim szczęściem jest rodzina, ale nie taka, z którą dobrze wychodzi się tylko na zdjęciach, ale prawdziwa, kochająca się i wspierająca na każdym życiowym zakręcie. Czasami się kłócimy albo mamy ciche dni, czasem ktoś dokopie mi prawdą rzuconą prosto w oczy, ale po jakimś czasie okazuje się, że tak właśnie było dla mnie lepiej. I ja to szczerze doceniam 🙂
  Szczęściem jest umiejętność uczenia się na własnych błędach, wyciąganie wniosków i zdobywanie doświadczeń.
  Szczęściem jest bycie zdrowym. Naprawdę nie chciałabym sprawdzać swojej wewnętrznej siły w walce ze śmiertelną chorobą albo cierpieniem mojej córeczki, męża czy najbliższych!
  Szczęściem jest także posiadanie prawdziwych przyjaciół, kogoś komu możemy powierzyć zmartwienia, tajemnice, radości, kto obiektywnie spojrzy na nasze postępowanie i nie owijając w bawełnę, zgani lub pochwali.
  I jest jeszcze szczęście, które bardzo pragnę osiągnąć, a mianowicie, będąc uśmiechniętą, serdeczną staruszką, usiąść na ławeczce na tarasie i móc powiedzieć sobie: „Miałam DOBRE życie!” 🙂